DPG Media en RTL Group hebben overeenstemming bereikt over de voorgenomen overname van RTL Nederland door DPG Media.
Sven Sauvé, CEO van RTL Nederland, reageert: “We hebben altijd gezegd dat consolidatie noodzakelijk is in de Nederlandse media-industrie. Daarom ben ik heel enthousiast dat DPG Media deze stap samen met ons wil zetten. Door onze krachten te bundelen creëren we een completer mediaconcern dat volop blijft investeren in lokale, impactvolle content en onafhankelijke journalistiek op alle denkbare platformen.”
“Waar DPG Media in Nederland een indrukwekkende groei heeft doorgemaakt met haar media-activiteiten, heeft RTL hard gewerkt om onze positie op tv en streaming verder uit te bouwen als lokale markleider. Deze combinatie verzekert voor beide bedrijven een solide toekomst voor alle kijkers, luisteraars en volgers. Samen met DPG Media kunnen we blijven doen waar we goed in zijn: het entertainen en informeren van miljoenen Nederlanders in een uitdagende en snel veranderende mediawereld. En ik ben ook blij met het feit dat de naam RTL behouden blijft; een sterk merk en geliefd bij heel veel Nederlanders. ”
“Het samengaan van DPG Media en RTL Nederland biedt volop kansen voor al onze talenten en makers, maar ook voor onze adverteerders en commerciële partners. Dit alles is onder voorbehoud van goedkeuring door de Autoriteit Consument & Markt (ACM) en wordt voorgelegd voor advies bij de betrokken ondernemingsraden. Hier hebben we alle vertrouwen in. Tot slot wil ik RTL Group namens alle collega’s van RTL Nederland bedanken voor de kansen die we hebben gekregen en de geweldige samenwerking de afgelopen 34 jaar.”
Ton Rozestraten, CEO Ad Alliance, zegt: “Met het samengaan van de twee organisaties kunnen we verder bouwen aan een nog completer mediaconcern, met unieke content op alle denkbare platformen. We vertellen straks nog prominenter dan we nu al doen de verhalen van Nederland, voor heel Nederland. Zoals we altijd hebben gezegd is lokale en structurele bundeling van krachten onontkoombaar in een dynamische en internationaal georiënteerde mediawereld, waarbij vele partijen strijden om de ogen en oren van de kijker.
Het samengaan tussen DPG Media en RTL Nederland is daarom een logische stap. Op veel gebieden zijn RTL en DPG Media complementair aan elkaar. Waar RTL sterk is in streaming en TV, is DPG Media dat in print en audio. En beide populaire mediaconcerns zijn nu al online niet meer weg te denken uit het dagelijkse mediaritme van de Nederlandse consument. Als RTL zijn we ervan overtuigd een perfecte en complementaire partner te hebben gevonden om te kunnen blijven doen waar we goed in zijn: het entertainen en informeren van miljoenen Nederlanders in een uitdagende en snel veranderende mediawereld.”
Bericht van RTL Group over de verkoop van RTL Nederland aan DPG Media
RTL Group heeft op 15 december bekend gemaakt dat zij overeenstemming heeft bereikt over de verkoop van RTL Nederland aan DPG Media. Onder voorbehoud van goedkeuring door de toezichthouders en het overlegproces met de respectievelijke ondernemingsraden, zal de transactie in contanten naar verwachting rond medio 2024 worden afgerond. De totale vergoeding op schulden- en cashvrije basis en met een genormaliseerd netto werkkapitaal, te betalen bij afsluiting, bedraagt €1,1 miljard.
Als onderdeel van de verkoop gaan RTL Group en DPG Media een strategische samenwerking aan, uiteenlopend van technologie tot advertentieverkoop en content: Op het moment van afronding van de transactie zijn de serviceovereenkomsten voor RTL Nederland op het gebied van streamingtechnologie (via Bedrock), de broadcast activiteiten (via de technische dienstverlener BCE van RTL Group) en de internationale advertentieverkoop (via RTL AdAlliance) voor minimaal drie jaar verlengd. RTL Nederland zal ook gebruik blijven maken van de oplossingen van Smartclip, het advertentietechnologiebedrijf van RTL Group. Na de sluiting krijgen de omroepen van RTL Group in Duitsland, Frankrijk en Hongarije drie jaar lang first-look-rechten voor alle nieuwe programma’s die door RTL Nederland worden ontwikkeld. Op basis van een aparte merklicentieovereenkomst zal DPG Media het merk ‘RTL’ in Nederland in ieder geval tot december 2034 blijven gebruiken.
Thomas Rabe, Chief Executive Officer (CEO) van RTL Group, zegt:
“RTL Nederland is een fantastisch bedrijf. Onder leiding van CEO Sven Sauvé heeft het bedrijf een sterke cultuur opgebouwd en buitengewone successen geboekt, wat blijkt uit mark leidende kijkcijfers in lineaire TV, sterke groei in streaming en hoge winstgevendheid. Al enkele jaren zeggen we consequent dat marktconsolidatie in de Europese TV-industrie noodzakelijk is om te kunnen concurreren met de mondiale technologiegiganten. Nadat onze consolidatiestrategie in het land door de concurrentie-autoriteiten werd geblokkeerd in januari 2023 is de verkoop aan DPG Media de beste strategische optie voor RTL Nederland en al haar stakeholders. We kijken uit naar de strategische samenwerking met DPG Media, waarbij we nauw samenwerken aan Europese oplossingen op het gebied van reclame- en streamingtechnologie, internationale advertentieverkoop en gezamenlijke inhoudsontwikkeling.”
Christian Van Thillo, Executive Chairman van DPG Media Group, zegt:
“We zijn erg blij dat we overeenstemming hebben bereikt met RTL Group over de overname van RTL Nederland, de onbetwiste marktleider in commerciële TV-uitzendingen, en eigenaar van het zeer succesvolle streamingplatform Videoland. Samen met onze toonaangevende TV-merken VTM en RTL België zullen we een groep kunnen opbouwen die over de nodige schaalgrootte beschikt om te investeren in de digitale transformatie van televisie. Ik kijk ernaar uit om samen te werken met het uitstekende leiderschapsteam van RTL Nederland, en ik ben ook erg blij dat we een strategisch partnerschap met RTL Group zullen opbouwen.”